Начало Карате Сребро за Александра Стублева на Европейското по карате

Сребро за Александра Стублева на Европейското по карате

0

Националката на България в олимпийското карате – Александра Стублева (+68 кг), завоюва сребърен медал на Европейското първенство, което се състоя през изминалия уикенд.

Александра показа отлични умения и малко не ѝ достигна, за да се поздрави с първото място в своята дивизия. Възпитаничката на клуб „Цанев“ загуби на финала от Мелтем Хокаоглу от Турция с минималното 0:1.

Това бе и първи голям финал в историята на българското олимпийско карате при мъжете и жените.

Александра можеше да се окичи и с още един медал от надпреварата, но дамите не успяха да се качат на почетната стълбичка в отборното кумите състезание.

Стублева, Ивет Горанова и Кристина Свиленова останаха пети в крайното класиране, след като претърпяха поражение в битките за бронза. Момичетата ни загубиха от Италия с 2:0