Начало Карате Туркиня спря победната серия на Ивет Горанова

Туркиня спря победната серия на Ивет Горанова

0

Олимпийската шампионка от Токио по карате, Ивет Горанова спечели сребърен медал на Балканското първенство в Хърватия.

В категория до 55 килограма българката записа 4 победи, но на финала бе спряна от Туба Якан от Турция.
Подготовката на Горанова продължава, а следващият и старт е Световното първенство през месец ноември в Дубай.

Марин Маринов бе над всички в кумите при ветераните до 75 килограма. Треньорът от националния отбор на БНФК Олимпийско карате, спечели и бронзов медал в дисциплината Ката.

Балканско първенство по Олимпийско карате за мъже и жени в Пореч (Хърватия) продължава, а утре България ще бъде представена от Тодор Настев, Пламен Диков, Стефан Петков, Роберто Петров, Кристина Свиленова и Пеньо Пенев – ката.