Начало Карате Велико Търново събра над 500 каратеки за националната купа

Велико Търново събра над 500 каратеки за националната купа

0

Над 500 каратеки мериха сили през уикенда в турнира за всички възрастови групи Националната купа „България“ по карате. Републиканската надпревара се проведе в зала „Васил Левски“ във Велико Търново (4-5 ноември) и е последното от този ранг състезание за годината у нас.

Организатори бяха Българската национална федерация по карате и Карате клуб „Етър“ (Велико Търново).

Представители от 30 клуба се впуснаха в битките.

Шампионатът бе открит от заместник-кмета на Велико Търново Нейко Генчев, футболната легенда от САЩ ’94 Красимир Балъков, както и вицепрезидента на федерацията по карате Русалин Русалинов.

Зрителите видяха много оспорвани битки, техничени изпълнение и прецизност на ката. Отборен шампион стана спортен клуб „Цанев” (София). Втори са бойците от карате клуб „Самурай” (Добрич). Трети са каратистите от „Шурикен” (Кюстендил). Домакините от карате клуб „Етър” останаха осми при крайното класиране.