Начало Кикбокс и муай тай 11 от 11 за кикбоксьорите на „Боил“ на републиканското

11 от 11 за кикбоксьорите на „Боил“ на републиканското

0

Пълна кошница или 11 медала от 11 състезатели е равносметката за СК „Боил“ от Държавното първенство по кикбокс в стилове К-1 и фул контакт, проведено в Пазарджик. Това бе първо състезание след подновяването на спортния календар и карантината.

Като голям успех отчетоха представянето си от СК „Боил“. Тимът стигна до 5 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медал, както и второ място в отборната надпревара на фул контакт. В този стил варненци заслужиха 4 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал.

При мъжете с титлата в категория до 75 килограма си тръгна Христо Христов, както и Йордан Иванов при 60-килограмовите. При 13-14 годишните в категория 60 кг. до златото стигна Теодор Адамов, а при 11-12 годишните в категория 56 кг. триумфира Йоана Йорданова.

Сребърен медал при юношите старша възраст в категория 57 кг. заслужи Николас Иванов, а при юношите младша възраст в категория 60 кг. Николай Йорданов. При дамите в категория 52 кг. на крачка от титлата остана Анджела Костадинова. Бронзов медал при юношите младша възраст в категория 63.5 кг. спечели Йордан Темелков.

В стил К1 бойците на „Боил” се качиха три пъти на почетната стълбичка с едно първо и две втори места. Златен медал завоюва Теодор Христов, който бе безкомпромисен в категория 75 кг. и победи двама от съперниците си с нокаут. Със сребро останаха Стефан Георгиев при юношите старша възраст в категория 63,5 кг. и Атанас Калчев при 13-14-годишните в категория 57 кг.

Старши-треньорът на варненския клуб Красимир Кирилов поздрави екипа си и бойците за всеотдайността и себераздаването в подготовката.