Начало Кикбокс и муай тай Четири финала до момента за българските кикбоксьори на ЕП в Турция

Четири финала до момента за българските кикбоксьори на ЕП в Турция

0

България има четирима финалисти до момента на европейското първенство по кикбокс за мъже и жени, което се провежда в Анталия (Турция). До битката за медалите в своите стилове и категории стигнаха представителите ни на татами Кристина Николова, Кирил Илиев и Борислав Радулов, а на ринг – Христо Калайджиев.

В стил „Пойнт файтинг“ в категория 57 килограма световният ни шампион Борислав Радулов победи в полуфиналите испанеца Ясин Кабил с 10 точки разлика. В спора за европейската титла българинът ще излезе на татамито срещу унгареца Патрик Целовски.

При жените капитанът на националния ни отбор в леките стилове Кристина Николова също достигна до финала в категория 50 килограма в стил „Киклайт контакт“ и за първото място ще излезе срещу туркинята Дуйгу Туран.

Николова се състезава и в стил „Лайт контакт“ в същата категория, където стигна до фаза полуфинал и очаква словенката Тира Барада.

На ринг в стил „Лоу кик“ категория 86 килограма Христо Калайджиев победи в полуфиналите Филип Секулович (Черна Гора) и отива на финал, където ще срещне Бобан Илиоски (Северна Македония).

Александър Рибников спечели носител на бронзов медал в категория 67 килограма стил „Лоу кик“ от европейското първенство след като загуби по точки полуфиналната си среща. 19-годишният Рибников се представи изключително добре, след като от тази година играе при мъжете и успя да стане държавен шампион и трети в Европа.

От останалите ни национали 4-ма продългжават своето участие в полуфиналите след победи. Това са Илия Ненов, който ще спори със сърбина Милош Дакович.

При жените Александра Димитрова в четвъртък излиза срещу норвежката Шарлоте Берг в стил „Фул контакт“ кататегория 52 килогрма.

В двата стила „Киклайт контакт“ и „Лайт контакт“ на полуфинал продължава Кирил Илиев в категория 57 килограма.

При 79-килограмовите на татами стил „Киклайт контакт“ Иван Кръстанов се класира за полуфиналите, където очаква съперника Каан Ток (Турция).