Начало Кикбокс и муай тай ЦСКА с 8 медала и второ място на Държавното по К1 в Пазарджик

ЦСКА с 8 медала и второ място на Държавното по К1 в Пазарджик

0

Отборът на ЦСКА продължава със силното си представяне на родната кикбокс сцена. „Червените“ кикбоксьори се класираха на второ място от 42 клуба в отборното класиране на Държавното първенство по кикбокс в стил К1, което се проведе през уикенда в зала „Васил Левски“ в гр. Пазарджик.

За трето поредна година домакин на надпреварата бе „Спартак“ (Пазарджик), а шампионатът е част от календара на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

„Армейците“ завоюваха общо 8 медала от 10 състезатели, което им отреди място на почетната стълбичка след тима на „Шуменска крепост“ и преди „Стар тийм“.

ЦСКА стигна до три титли –  на Благовест Май (юноши старша възраст, 75 кг.), Виктор Крашевски (юноши младша, 71 кг.) и Сашо Асенов (мъже, 91 кг.).

„За по-малко от 2 години от създаването на нашия клуб, ние доказахме, че сме фактор и за втора поредна година дублираме вицешампионската си отборна титла в най-атрактивния и тежък стил К1“, коментира старши треньорът на „червените“ Станислав Бахчеванов.

ЦСКА се поздрави още с 3 сребърни и 2 бронзови медали. На второ място останаха Алекс Димитров (юн. ст., 75 кг.), Пламен Павлов (мъже, 57 кг.) и Моника Генова (девойки старша, 48 кг.). До бронз стигнаха Виктор Ганчев (мъже, 63,5 кг.) и Веселин Димитров (юн. старша, 71 кг.).

Благодаря на моите бойци, моите деца за несломимия дух за победи. Изключително съм горд с всеки един от вас. Вие сте пример за подражание и уважение“, добави Бахчеванов.