Начало Кикбокс и муай тай ЦСКА с отличен дебют в европейски турнир

ЦСКА с отличен дебют в европейски турнир

0

ЦСКА записа достойно представяне в дебютното си участие на силния ежегоден Европейски клубен открит турнир по кикбокс в стиловете К-1, фулконтакт, киклайт и пойнтфайтинг. Надпреварата, което се проведе през уикенда в Белград, Сърбия, премина в силната конкуренция на 334 състезатели от 84 клубове от 13 страни във всички възрастови групи.

Спортен клуб по кикбокс и муай тай ЦСКА имаше петима свои представители, като всичките дебютираха на международно ниво. С един боец – Атанас Андреев, участва и клуб „Bahchevanov Fight Academy“. След оспорвани двубои българите спечелиха общо шест медала – 4 сребърни и 2 бронзови.

Финали и второ място за Алекс Димитров (К1, 71 кг., юн. старша), Пламен Павлов (К1, 54 кг., юн. старша), Георги Ников (К1, 51 кг., юн. старша), както и Атанас Андреев (К1, 67 кг., юн. старша).

Трето място на почетната стълбичка заеха Виктор Ганчев (К1, 60 кг., мъже) и Пауло Велев (Фулконтакт, 67 кг., юн. старша).

Ето и мнението на Станислав Бахчеванов,  старши треньор на ЦСКА:

„Организацията на турнира беше перфектна, много сме впечатлени. Горд съм и изключително доволен от нашите бойци. Рискувах с участието на абсолютни дебютанти на международния ринг, но знаех, че момчетата ми са подготвени, както физически, така и психически. Те оправдаха доверието ми по най-добрия начин със своите победи, с достойното си и сърцато представяне. Знам, че ако продължават да се раздават в ринга, много скоро ще станат новите звезди на българският и световен ринг.

Пламен Павлов се раздаде докрай, остави сърце и душа на ринга, но малко не му достигна, за да грабне златото. Алекс Димитров с пълна доминация на четвъртфинала отстрани сърбин,а на полуфинала македонец. На финала загуби срещу изключително силен и рутиниран боец от Латвия. Националният състезател и абсолютен национален шампион във всички стилове Атанас Андреев се завърна на ринга след тежка контузия и седем месечно възстановяване в по горна категория. С агресивния си стил Наско отстрани на полуфинала изключително твърд противник от Сърбия, като впечатли всички с безапелационната си победа. На финала се изправи срещу шампиона в категорията – Лазар Ступар („Топич Тим“, Сърбия). Двамата направиха най-красивия, техничен и оспорван двубой на турнира. Домакинът спечели с малко и Наско остана с второто място.