Начало Кикбокс и муай тай GLORY организира специален турнир в тежка категория, победителят прибира $500 000

0

Искате да заработите набързо половин милион долара? Няма проблем, но ще се наложи да качите килограми и да участвате в специалния турнир на най-престижната кикбокс организация в света – GLORY. Компанията подготвя любопитна надпревара в тежка категория през пролетта, а победителят ще прибере 500 000 долара.

GLORY обявиха нов формат на турнири в тежка категория. Началото им ще започне през пролетта на тази година. 8 бойци влизат в надпревара за голямата награда, а състезанието ще се проведе в рамките на една вечер. Grand Prix ще се провежда ежегодно всеки декември, а участниците ще се определят чрез поредица от квалификационни мачове през цялата година. Първият квалификационен турнир за 2023 GLORY Grand Prix ще бъде турнир за четирима души в тежка категория, който ще се проведе обаче не през зимата, а още на 29 април.

Мястото на ивента предстои да бъде обявено скоро. В допълнение към спечелването на участие в GLORY Grand Prix, победителят в турнира GLORY 85 ще излезе за временната титла в тежка категория срещу Антонио Плазибат на GLORY: COLLISION 5, което ще се проведе на 17 юни. GLORY: COLLISION 5 трябваше да включва битка за титлата в тежка категория между действащия шампион Рико Верхувен и Плазибат. Контузия в коляното обаче спря Рико, който ще почива до края на 2023-а година. Това дава допълнителен заряд на надпреварата, защото освен сериозни финансови стимули, мощните страйкъри имат възможност да стигнат до шампионски двубой.