Начало Кикбокс и муай тай Отборни титли за България и „Стар Тийм“ от Европейската купа в Карловац

Отборни титли за България и „Стар Тийм“ от Европейската купа в Карловац

0

Отлично представяне за българските кикбоксьори на Европейската купа в Карловац, Хърватия. Надпреварата се проведе от петък до неделя (28-30 май) с участието на 1713 състезатели и 107 спортни клуба.

България отново се отличи измежду всички 21 държави като отборен първенец и защити първото си място от 2020-та. Страната ни дори увеличи общият брой медали от миналата година. Сега българските кикбоксьори достигнаха до впечатляващите 283 медала – 101 златни, 76 сребърни и 106 бронзови. За сравнение преди година бяха 197. Българските заявки в отделните дисциплини и категории бяха 458, което над 50-процента успеваемост.

На второ място сред държавите се нареди Унгария със 171 медала (по 52 златни и сребърни, както и 67 бронзови отличия). В топ 3 влязоха и домакините, които стигнаха до 127 отличия – 26 първи, 42 втори и 59 трети места.

“Стар Тийм“ за втора поредна година е номер 1 сред клубовете в Европа

В отборното класиране също страната ни е номер 1. За втора поредна година тимът на „Стар Тийм“ стана шампион измежду 111 клуба със своите 151 медала – 48 златни, 40 сребърни и 63 бронзови. На второ място е унгарският „Kiralyteam Kickboxing Academy“ със 114 отличия, а българският „Масару“ зае престижното трето място в отборното класиране с 84 медала – 38 първи, 21 втори и 25 трети места.

В топ 10 влезе и тимът на „Радулов“ със завоюваните 44 медала (13 златни, 15 сребърни,16 бронзови) и заемайки шеста позиция.

Eвропейската купа в Карловац е първата международна проява за българските кикбоксьори за 2021-ва година. Световното първенство във всички възрастови групи, стилове и дисциплини е планирано за 15-24 октомври в Йезоло, Италия. От WAKO (Международната асоциация на кикбокс организациите) обяве, че между 5-ти и 14-ти ноември в Будва (Черна гора) ще се проведе Европейско първенство във всички дисциплини за кадеит, юноши и девойки младша и старша възраст.

Българските медалисти в ринговите дисциплини от Карловац.