Начало Кикбокс и муай тай Варненският клуб „Боил“ спечели купата на държавното първенство по кикбокс, стил Лоу кик

0

Варненският клуб „Боил“ спечели най-много медали на държавното първенство по кикбокс в стил Лоу кик. Надпреварата на ринг се проведе в гр. Стара Загора с участието на 434 състезатели от 58 клуба.

Поради големият брой участници, домакините от СК „Берое“ по кикбокс и муай тай Стара Загора монтираха три ринга в общинската спортна зала ДЗУ. Кикбоксьорите на СК „Боил“ взеха купата в общото класиране по медали с актив от 7 златни отличия, 3 сребърни и 3 бронза. Втори и трети в клубното подреждане станаха СК „Вокил“, гр. Варна (7 златни, 2 сребъра, 2 бронза)и СК „Шуменска крепост“, гр. Шумен (6 златни, 4 сребра, 6 бронза).

Купата за най-техничен състезател на държавното първенство в стил лоу кик бе връчена на Александър Дериволков от СК „Авитол“, гр. Нови пазар.

За най-перспективен кикбоксьор беше отлчен Валентин Митев от СК „Болг“, гр. Свищов.

Призът за „Лъвско сърце“ получи представителят на СК „Десант“, гр. Добрич – Батухан Бектеш.

На официалното откриване бе отслужен водосвет от отец Илия Тенев от Храм „Свети Игнатий Старозагорски“.

Народно читалище „Настроение“ се включи със специален поздрав и изпълнения на своите танцови състави с ръководител Красимир Панчев.

Официалните гости Делян Иванов-секретар на община Стара Загора и представителят на общинския съвет и член на комисията по спорта Динко Михайлов станаха свидетели на връчването на наградите на 10-те най-добри клуба за миналата 2023 година.

Безспорни победители в двете кикбокс направления са столичният „Стар тийм“ на татами и варненският „Вокил“ на ринг.

Следващото състезание за националният ни отбор по кикбокс е Световната купа в Италия 19-25.03.2024г.