Начало Кикбокс и муай тай Виктор Ненков донесе шампионска титла на Вокил

Виктор Ненков донесе шампионска титла на Вокил

0

Страхотното представяне на Виктор Ненков донесе републиканска титла за спортен клуб „Вокил“ от Държавното първенство по кикбокс в стил фул контак. Надпреварата, която бе за всички възрастови групи, се проведе в зала „Олимпиада“ в Каварна през уикенда. Ненков изигра блестящо три мача, като във финала на категория 47 кг при 13-14 години отказа своя противник Преслав Иванов от СК „Златен Феникс“.

СК „Вокил“ бе представен от общо четирима състезатели, водени от треньорите Петър Петров и Димитър Георгиев.

Сребърен медал завоюва Виктор Илиев при юношите младша възраст в категория до 63,5 кг. В първия ден той направи два поредни мача и спечели напълно убедително, а във финалния ден игра равностойно. 4 точни удара не му достигнаха да стопи натрупаната разлика през първите два рунда, да обърне резултата и да спечели и третата си битка.

Останалите двама кикбоксьори от тима – Венцислав Кондов (при 13-14 г. до 42 кг) и Николай Димитров (ЮСВ до 71 кг), не успяха да преодолеят своите съперници на квалификациите и останаха с бронзовите отличия.

За клуба съвсем скоро предстои ново предизвикателство – участие в международен турнир по кикбокс „Купа на АЕЦ Козлодуй3“, който ще се проведе на 18-ти и 19-ти септември.