Начало Видео Сирил Ган победи Волков и се доближи до мач за титлата

Сирил Ган победи Волков и се доближи до мач за титлата

0

Французинът Сирил Ган записа поредна впечатляваща победа, доминирайки над Алексндър Волков в главното събитие на UFC Вегас 30.

Ган победи руския си опонент чрез единодушно решение (50-45, 50-45 и 49-46) след изиграването на пълните 5 рунда.

Двамата бойци се започнаха още от началото, като Волков разчиташе повече на количеството, докато Ган бе по-селективен в ударите си и макар по-малко, те бяха доста акуратни и разтърсващи.

Френският състезател показа впечатляваща бързина в ръцете, а защитата на Волков просто не успяваше да се справи с напористия Ган. С течение на времето доминацията на французина става все по-осезаема.

Руснакът се стараеше да държи опонента си по-далеч чрез ритници, но Ган почти винаги бе по-бърз и предугаждаше намеренията на съперника си. Четвъртата част бе може би най-добра за „Драго“, който най-накрая успя да пласира няколко силни комбинации с ръце, но това бе прекалено малко, за да може да разтърси Ган.

В петия рунд двубоят бе спрян заради неволно бъркане в очите на Волков, но двамата продължиха битката и в крайна сметка победата правилно бе присъдена на френския боец.

Триумфът бе шести пореден за Ган, който вече е един от най-сериозните претенденти за мач с шампиона Франсис Нгану.