Начало ММА Холоуей надигра Родригес в епичен сблъсък
0

Холоуей надигра Родригес в епичен сблъсък

0

Бившият шампион в категория „перо“ Макс Холоуей отново показа класа и си заслужи битка за титлата.

Холоуей се изправи срещу Яир Родригес в главанта среща на събитието UFC Fight Night 197, което се проведе късно снощи в Лас Вегас.

Двамата сътвориха истинско шоу за феновете на бойните спортове и дадоха всичко от себе си в петте рунда в клетката. След много екшън и страхотни попадения от двете страни съдиите край октагона отсъдиха решение в полза на Холоуей победи единодушно – (49–46, 48–47, 48–47).

Първите два рунда бяха сравнително равностойни, като Холоуей имаше лек превес в боксовите размени, а Родригес разчиташе на силни кикове в бедрата на опонента му.

В третата част Макс започна да пресира опонента си повече и това доведе до нокдаун в негова полза. „Благословения“ продължи атаката си в партер и опита да приключи двубоя със събмишън и лавина от удари, но Яир успя да се защити и изправи.

В четвъртия рунд нещата отново стигнаха до земята. Видяхме няколко размени за опити за съмишън и удари на земята. В последните пет минути Яир знаеше, че изостава и се хвърли лъвски в битка. Атаките му не спираха, но не бяха достатъчни, за да спечелят съдийското решение. Това бе втора поредна победа за Холоуей.

„Ще видим какво ще стане. Имам победа над шампиона в горната дивизия, чакам Волкановски и Конър. За да бъдеш най-добрия, трябва да биеш най-добрия и това съм аз. Могат да ме потърсят“, каза Макс след победата.

тагове:
Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".