Начало Други Добър жребий за джудистите ни в Баку

Добър жребий за джудистите ни в Баку

0

По-рано днес бе изтеглен официалния жребий за ежегодното джудо състезание в Баку, което се провежда под шапката на Международната джудо федерация (IJF) и осигурява точки за следващите Олимпийски игри за най-добре класиралите се.

Единственият изтеглен директно към втория кръг на надпреварата българин е Ивайло Иванов. Той ще се изправи срещу победителя от двойката Омар Джало, който е на 35-то място в ранглистата на дивизията и Афиг Сафрли, който заема 214-та позиция.

Ивелина Илиева е единственият ни национал, който ще се изправи срещу джудист от топ 10 на дивизията си в първия кръг. Състезателката на клуб „Шун Джудо“ ще се изправи срещу представителката на Израел Тимна Нелсън, която в момента е на 10-то място в категория до 57 кг. Това ще бъде реванш между двете спортистки. По-рано през годината Нелсън победи Илиева в четвърт-финален двубой от състезанието Гран При Тел Авив.

При мъжете до 66-килограма Божидар Темелков започва похода си към златния медал срещу Баскху Йондернпелей от Монголия, който се намира на 21-во място в ранглистата на дивизията.

Янислав Герчев (60 кг.) ще търси втори медал за 2019-та от турнир на IJF, но за целта първо трябва да премине през 71-вия в ранглистата Цава Сабо от Унгария. Задачата на Валентин Алипиев, който също се състезава при 60-килограмовите, ще бъде една идея по-сложна – той ще трябва да отстрани 29-ия Кхияр Валиде, който само преди месец завоювавторот място на турнира Тбилиси Гран При.

Двубоите от Големия Шлем в столицата на Азербейджан стартират утре. Всички наши представители, освен Ивайло Иванов, ще стъпят в битка в първия ден на надпреварата. Роденият в Монтана джудист ще е единственият българин, който ще брани цветовете ни в събота.

Boec.BG ще отразява представянето на националите ни по джудо.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".