Начало Други Петима наши джудисти ще премерят сили на Гран При Анталия

Петима наши джудисти ще премерят сили на Гран При Анталия

0

Петима наши национали по джудо ще вземат участие в престижния ежегоден турнир Гран При Анталия.

По-рано днес за турския курорт Анталия заминаха джудистите ни Янислав Герчев, Валентин Алипиев, Ашот Мартиросян, Ивайло Димитров и желязната ни дама на татамито – Ивелива Илиева.

В категория до 60 кг. Янислав Герчев направи успешно завръщане на татамито, след като претърпя контузия в началото на годината. Той спечели бронзов медал на турнира Гран При Маракеш и се изкачи до 23-то място в световната ранглиста. Валентин Алипиев ще опита да закрие категорията заедно с Герчев. Призьорката от Европейската купа в София и Гран При Тел Авив тази година, Ивелина Илиева, е поставена под номер 5 в предварителното класиране на категория  до 57 килограма при дамите и ще търси да затвърди позицията си сред топ състезателките в тази дивизия.

Изброените джудисти ще премерят сили в петък, а в събота Ашот Мартиросян ще се бори за златния медал при 73-килограмовите с още 53-ма джудисти. В неделя най-тежкият ни представител Ивайло Димитров ще премери сили в категория над 100 килограма.

Националните ни представители прекараха 20-дневна подготовка в НСБ „Белмекен“, в която се включи и най-добрият ни джудист – Ивайло Иванов. Роденият в Монтана спортист също ще замина за Анталия, но за да участва със съотборниците си в Олимпийски тренировъчен лагер след Гран При турнира. В тренировките между 8-ми и 13-ти април ще се включат елитни джудисти от цял свят.

Надпреварата в турския курорт е част от веригата състезания на Международната федерация по джудо, които осигуряват точки за Олимпийските игри за най-добре класиралите се. Анталия приема 537 състезатели от 78 държави.

Boec.bg пряко ще отразява участието на националите ни, а живо излъчване на двубоите им може да наблюдавате тук.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".