1

Раздадоха наградите за Спортист на годината (СНИМКИ)

1

Тайбе Юсеин стана най-високо класираният представител на бойните спортове в 62-ото издание на анкетата „Спортист на годината“, а класацията през 2019-та бе спечелена от биатлониста Владимир Илиев.

Общо четирима бойци влязоха в Топ 10 след гласуване чрез анкета измежду 137 журналисти. Миналогодишната победителка Тайбе Юсейн този път заслужи 5-о място с европейската титла по борба и среброто на световното. Нейната награда връчи двукратният олимпийски шампион по борба Армен Назрян.

„Много съм щастлива отново да съм в челната десетка на „Спортист на годината“. За втора поредна година получавам наградата си от златен медалист от Олимпийски игри. Дано догодина и аз да стоя пред вас като такъв. Пожелавам на всички български представители в олимпийската 2020 г. да постигнат мечтите и целите си“, каза Юсеин от сцената.

Треньорът й Петър Касабов пък й пожела да сбъдне голямата си мечта – злато от Олимпийските игри в Токио догодина.

„Продължавай да бъдеш все така упорита, радвам се да бъда твой треньор въпреки всички бури и градушки, които ни бият. Ние продължаваме да трупаме медали и съм сигурен, че това, което искаш да постигнеш, ще го направиш догодина. Аз ще помагам с каквото мога“.

Снимка: lap.bg

Седмо и осмо място в класацията бяха отредени за бокса. Със съответно 357 и 329 точки се класираха „Лъвското сърце“ Радослав Панталеев и претендентът за световната титла по бокс в тежката категория – Кубрат Пулев. Техните награди бяха връчени от легендарните олимпийски шампиони Георги Костадинов и Таню Киряков.

Деветото място бе присъдено на златната европейска медалистка по самбо Мария Оряшкова – 231 т., която получи статуетката от единствената наша олимпийска шампионка по плуване Таня Богомилова.

Топ 10:

1. Владимир Илиев (Биатлон)
  2. Ивет Лалова (Лека атлетика)
  3. Григор Димитров (Тенис)
  4. Божидар Андреев (Вдигане на тежести
  5. Тайбе Юсеин (борба)
  6. Алберт Попов (Ски – алпийски дисциплини)
  7. Радослав Панталеев (Бокс)
  8. Кубрат Пулев (Бокс)
  9. Мария Оряшкова (Самбо)
  10. Боряна Калейн (Художествена гимнастика)

За трета поредна година №1 при отборите стана ансамбълът по художествена гимнастика, който получи наградата си от министъра на младежта и спорта Красен Кралев. Треньорката на момичетата Весела Димитрова пък беше избрана за най-добър наставник на 2019 г.

Спортист №1 с увреждания стана Християн Стоянов, който спечели с рекорд бягането на 15000 м на световното първенство в Дубай.

В първото издание на „Наградата на публиката“, призът грабна Ивет Лалова.