Начало Други Русия раздаде милиони на медалистите си от Олимпийските игри в Токио

Русия раздаде милиони на медалистите си от Олимпийските игри в Токио

0

Министърът на спорта на Русия Олег Матицин обяви общия размер на премиите на медалистите на руската държава на Летните олимпийски игри и Летните параолимпийски игри, които се проведоха в Токио през 2021 г.

„В много тежки условия нашите състезатели се подготвяха за Игрите в Токио, в условия на ограничения и пандемия. Общият размер на наградните, които сме изплатили на медалистите и техните треньори от Игрите през лятото възлиза на 823,9 милиона рубли“, каза Матицин.

Летните олимпийски игри в Токио се проведоха от 23 юли до 8 август. Руският национален отбор зае пето място в класиране по медали, като спечели 71 отличия, от които  20 златни, 28 сребърни и 23 бронзови. Там от 24 август до 5 септември се проведоха Летните параолимпийски игри. Руският национален отбор зае четвърто място в класиране по медали, като спечели 118 медала, включително 36 златни, 33 сребърни и 49 бронзови.

Освен парични премии, медалистите от Русия получиха и по един нов спортен автомобил от немския гигант BMW.