Начало Самбо и бойно самбо България спечели още пет медала на Европейското по самбо (ВИДЕО)

България спечели още пет медала на Европейското по самбо (ВИДЕО)

0

Българският национален отбор по самбо за младежи и девойки до 20 години спечели още пет отличия от Европейското първенство, което се провежда в сръбския град Нови Сад.

В катрегория до 59 кг при девойките Ива Иванова стигна до бронза.

При младежите Цветан Цветанов (до 64 кг), Цветан Данчов (до 71 кг), Стоян Стоянов (до 98 кг) и Любен Филипов (над 98 кг) заеха също трети места.

Впечатляваща беше схватката на Филипов, който буквално не остави шансове на своя опонент – Мани Стефансон от Исландия.

Припомняме, че още в първия ден на първенството трима български състезатели стигнаха до три отличия – сребро и два бронза!

Днес стартират битките при мъжете и жените, а пълния жребий във всяка категория може да видите – тук.

Шампионатът на „Стария континент“ ще продължи до неделя – 18 септември. Самбисти от 24 държави ще вземат участие в схватките в Сърбия!