Начало Самбо и бойно самбо Самбистите ни спечелиха 4 медала от Световните първенства за подрастващи

Самбистите ни спечелиха 4 медала от Световните първенства за подрастващи

0

Българските национали по самбо и бойно самбо завоюваха 4 бронзови медала от Световните първенства за кадети, юноши и младежи и девойки.

Трите надпревари се проведоха през този уикенд в Ереван, Армения, а начело на родната делегация бяха Петя Сариева (национален селекционер) и Иван Нетов (главен съдия на състезанията).

Християн Ямболиев (-79 кг) спечели бронз в в надпреварата по бойно самбо при младежите.

В събота нови две отличия прибавиха Лилия Георгиева (47 кг) и Ана Стоева (65 кг) в надпреварата при юношите.

Последният медал за България спечели Станислав Стефанов (-98 кг) при младежите, който стигна до третото място благодарение на репешаж.