Начало Джудо Младите ни джудисти завоюваха четири титли на Балканиадата

Младите ни джудисти завоюваха четири титли на Балканиадата

0

България има четирима шампиони и общо девет медала от Балканиадата по джудо в Пале (Босна и Херцеговина). В хода на турнира дори се стигна до два български финала.

Владимир Тодоров („Хасково“) победи Денислав Медаров („Кодокан“) при 46-килограмовите, след като по-рано и двамата бяха взели по три победи. В категория до 55 килограма злато завоюва Георги Фердинандов („Илинден“) с успех над Пламен Димитров („Биоком“, Сливен).

Махмуд Жаафар взе титла на 42 кг след три победи. На старта елиминира турчина Чинар Демирзан, в полуфинала сломи черногореца Филип Милошевич, а на финала се наложи над Ердал Гунугур (Турция).

Иван Николчев („Шун джудо“, София) стана шампион на 50 килограма след победа над Мохамед Ергун (Турция) в спора за първото място. В същата категория Димитър Даниелов („Хасково“) се окичи с бронз.

При 34-килограмовите Христо Шулеков взе бронз, като в малкия финал победи черногореца Драган Кръсчич. В същата категория Диан Христов е пети след загуба от румънеца Попа Драгош.

В категория до 60 килограма Стилиян Плачков („Бургас“) също си тръгна с бронз, а другият ни представител в малкия финал – Антони Господинов, остана пети. Седми в крайното класиране, след като достигнаха в репешажите, са Даниел Колев (38 кг) и Радослав Жеков (42 кг).

При момичетата пети станаха София Маврова (28 кг), Божидара Колева (32) и Мелинда Дамянова (36 кг), а седми завършиха Дара Груева (40 кг), Яна Лавчиева (44), Магдалена Величкова (52) и Александрина Димитрова (над 57).

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.