Начало Джудо Отборната титла при юношите отпътува за Гърция, а при девойките за Италия на „Топалов оупън“

0

Гърци и италианци спечелиха най-много медали в 7-то издание на турнира „Топалов оупън“ в Панагюрище. Научихме от judo.bg.

Гърцият „Аидинидас“ оглави класирането при юношите с 5 титли и 3 бронзови отличия. Втори е съставът на домакините с актив от 3-4-2, а трети е ЦСКА (2-1-6). Четвърти е „Кодокан“ (Пазарджик) с 2-1-1.

При девойките италианският „Атлетико“ е на върха с 4 златни медала, един сребърен и 4 бронзови. Втори е тимът на сръбския „Пролетер“ с три титли, а трети е „Топалов“ със злато, три сребърни и два бронзови медала. Четвърти е турският „Коня“ (2-2-2).

В турнира участваха 1051 състезатели от 19 страни и общо 90 клуба. При юношите медали спечелиха представителите на 58 отбора, а при девойките – 45.