Ивет Горанова спечели бронзов медал от Европейско първенство | Boec.BG - онлайн медия за бойни спортове
Начало Карате Ивет Горанова спечели бронзов медал от Европейско първенство

Ивет Горанова спечели бронзов медал от Европейско първенство

0

Ивет Горанова надделя над световната номер 1 в категория до 55 кг. Анжелика Терлюга в двубой за бронзов медал от 54-то Европейско първенство по олимпийско карате, което се провежда в Гуадалахара, Испания.

На татамито в испанския град Горанова за втори път победи украинската състезателка. През 2018 година двете премериха сили на един от най-елитните форуми –  Световното първенство. При това още в 1-ия кръг. Горанова елиминира именитата състезателка, а впоследствие спечели исторически медал за България. На настоящото Европейско първенство и двете бяха спрени от туркинята Туба Якан.

За да стигне до „малкия финал“ с Терлюга, представителката на плевенския клуб „Петромакс“ се справи с Река Молнар от Унгария (2:1) и Ротем Ефрони от Израел (8:0) в репешажите.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско жиу-житсу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".