Начало Кикбокс и муай тай „Шуменска крепост“ ликува с титлата в К1 на държавното

„Шуменска крепост“ ликува с титлата в К1 на държавното

0

Спортен клуб „Шуменска крепост“ стана номер 1 в отборното класиране на Държавното първенство в стил К1 за всички възрастови групи. Надпреварата от календара на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай се проведе в зала „Васил Левски“ в град Пазарджик.

Тимът от Шумен стигна до 12 финала в К1, като спечели шест от тях и добави шест втори места. Това им отреди и купата за първо място в дисциплината. Успехите за състезателите, водени от Галин Методиев, не стигнаха до тук. „Шуменска крепост“ стана тимът с най-много медали и от двете национални първенства (К1 и фул контакт), които се провеждаха паралелно – общо 29. В надпреварата на фул контакт тимът се качи на почетното трето място в комплексното класиране.

Със златни медали в К1 си тръгнаха Анатолий Антоха, Димитър Стоянов, Полина Галинова, Ивайло Георгиев, Теодора Тодорова и Тимур Иванов. Със среброто се окичиха Ростислав Русев, Атанас Хаджиев, Павлина Димитрова, Йолина Димитрова, Виктор Иванов и Добромир Петров.

На първото място на почетната стълбичка в стил фул контакт застанаха Велизар Д., Иван Райчев, Мариян Петков, Хелин Хасан, Никол Маринова, Маргарита Пърпулова и Данийл Алексиев. Среброто остана при Мирослав Атанасов, Петър Бончев, Ярослав Пърпулов, Виктор Иванов, Дарио Петромилов и Габриела Климентова.

С бронзови медали от Държавното останаха Денислав Русев, Габриел Чергански, Димитър Петромилов, Десислава Ганчева и Йордан Стоянов.