Начало Борба Безапелационен Милов отива в Токио!
0

Безапелационен Милов отива в Токио!

0

Кирил Милов стана поредният ни национал, осигурил си място в турнира по борба на Олимпийските игри в Токио през лятото.

В категория до 97 кг, той спечели по безапелационен начин с 9:0 срещу Артур Омаров (Чехия) на 1/2-финал на квалификацията в Будапеща и взе квота за Игрите. За златото Милов ще спори с Ави Мартин Саволайнен (Фин), който измъкна победата срещу Николос Кахелашвили (Ит).

Милов стартира превъзходно срещу чеха и набързо поведе с 4:0, а малко по-късно добави и пета точка към актива си. Мощна така, малко повече от минута преди края на частта, му донесе нови 4 точки, но обжалване от страна на щаба на чехите беше уважено и резултатът беше върнат до 7:0. След прекъсването националът ни продължи наказателната си акция и записа бързи 2 точки, като арбитърът прекрати двубоя и прати Милов на Игрите в Токио.

При 77-килограмовите Айк Мнацаканян остана на косъм от място на Олимпийските игри след силно представяне срещу световния шампион от 2018 и европейски от 2014 Александър Чехиркин (Русия). В средата на първата част Айк атакува успешно съперника си и записа 2 точки, като след това продължи акцията си и набързо поведе с 4:0. В края на на частта, обаче, реферът си навлече гнева на щаба ни, след като отсъди 2 точки за руснака, секунди преди края. Чехиркин изравни веднага след подновяването на схватката, а от щаба ни обжалваха, но протестът им не беше уважени руснакът получи още една точка за 5:4. Чехиркин записа още една точки и, точно когато всичко изглеждаше загубено, Мнацаканян отново атакува мощно и изравни за 6:6. Минута преди края руснакът измъкна още една точка, а до края атаките на Айк не успяха да му донесат победата и той се размина с квотата.