Начало Борба Наим и Магамаев мачкат на старта на Европейското по борба

Наим и Магамаев мачкат на старта на Европейското по борба

0

Победите за българските борци на тепиха в Букурещ продължават. След като по-рано днес Светослав Димитров успешно стартира Европейското първенство по борба за мъже и жени, други двама наши представители завоюваха победи за родината ни.

В категория до 61 килограма в свободен стил Микяй Наим натрупа 12 точки срещу представителя на Беларус Андрей Бекрену и го победи с технически туш. Доминацията в първия кръг на надпреварата осигури място на сребърният медалист от световно първенство през 2017-та място на 1/8-финалите срещу Николай Окхлопков от Румъния.

При 92-килограмовите натурализираният у нас дагестанец Ахмед Магамаев дебютира за България на голям форум с победа. Той надви Хаджи Раджабу с 5-4 точки с драматичен обрат в последните секунди.

Boec.BG ще отразява представянето на борците ни, а живо излъчване на срещите може да наблюдавате тук.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".