Начало Бокс България пред Англия на Европейското в Розето
0

България пред Англия на Европейското в Розето

0

Националният ни тим по бокс проби в Топ 10 в класирането по брой спечелени медали на Европейското първенство за мъже и жени до 22 години в Розето, Италия. Това показва справка със статистиката след края на полуфиналните срещи.

Родните таланти се отличиха с три бронзови отличия от турнира. На почетната стълбичка във финалния ден в четвъртък ще застанат Ергюнал Сабри (49 кг), Ясен Радев (52 кг) и Мелис Йонузова (69 кг).

Благодарение на тяхното представяне България заема осма позиция по отношение броя на медалите в Розето. Общо 22 държави успяха да излъчат поне по един боксьор, който да стигне до отличията. Над всички е Русия с 15 медалисти, следвана от Украйна с 11 и домакините от Италия с 9. Пред родните „лъвове” са още Франция и Полша с по 5, както и Германия и Грузия с по 4.

Впечатление прави, че България заема позиция пред утвърдени сили като Англия и Армения, които имат по двама медалисти. С равен брой с нашите – трима пък е Ирландия.