Начало Бокс Боксов клуб ЦСКА триумфира с Купа „България“ 2019

Боксов клуб ЦСКА триумфира с Купа „България“ 2019

0

Боксов клуб ЦСКА завоюва Купа „България“ – отборното отличие на завършилото Държавно лично първенство по бокс. Надпреварата се проведе в спортния комплекс „Спортапалас“ край Варна и бе организирано от Българска федерация по Бокс и варненския клуб „Корнер“.

Двама боксьори на „армейците“ триумфираха с шампионските титли – Кирил Русинов е номер при 60-килогромовите и Венсан Киркоров в категория до 64 кг.

На второ място в отборното класиране се нареди Боксова академия „Боби Бояджиев“, а трети са боксов клуб „Варна“. Купите бяха връчени лично от президента на федерация Красимир Инински.

За „най-техничен състезател“ на първенството бе обявен Хюсеин Хюсеин, който триумфира със златото в категория до 75 килограма. Във финала представителя на Боксов клуб „Варна“ победи  в много оспорван мач Рами Киуан от „Червен бряг“ с 3:0 съдийски гласа.

Националът Петър Белберов от столичния клуб „Сторм“ стана републикански шампион при най-тежките, след като неговият противник във финала Пламен Петков не се яви.  Друг национал – Благой Найденов, също не се затрудни в категория до 81 килограма и спечели решителната битка с 3:0 срещу Кристиян Николов от ЦСКА.

Останалите шампиони във Варна са Ергюнал Сабри от „Арда“ (49 кг), Тинко Банабаков от БК „Ивайло“ Велико Търново (52 кг), Ерджан Шабанов от „Ямбол“ (56 кг), Николай Коев от „Локо“ Русе (69 кг)  и Кристиян Димитров от „Сливен“ (91 кг).