Начало Бокс Красимир Инински празнува днес 50-годишен юбилей

Красимир Инински празнува днес 50-годишен юбилей

0

Президентът на Българската федерация по бокс и вицепрезидент на Български Олимпийски Комитет г-н Красимир Инински празнува днес своя 50 годишен юбилей. Човек, отдал живота си за развитието и успехите, както на българския бокс, така и на българския спорт като цяло.

Роден на 18 юли 1973 година в София, Красимир Инински е дългогодишен национал и участник на световни и европейски първенства по бокс. Победител в турнира за Купа „Странджа“ и многократен шампион на България. Майстор на спорта, завършил публична администрация във Варна.

След като слага край на активната си кариера, Инински остава част от боксовото семейство. Основател, а след това и президент на Професионалната боксова лига в България, а от 2011 година е председател на Българската федерация по бокс.

Под ръководството на Красимир Инински българският бокс изживява нов разцвет и си връща позициите на водеща сила, както в европейския, така и в световния бокс. България спечели два медала от Олимпийски игри – злато на Стойка Кръстева в Токио (2021) и бронз на Тервел Пулев в Лондон (2012). Освен това страната ни е неизменно сред медалистите от големи първенства – световни и европейски шампионати, както и Европейски игри за мъже, жени и подрастващи. За последните 12 години под негово ръководство БФ Бокс е спечелила над 100 отличия във всички възрасти, а Купа „Странджа“ бе призната от ръководството на ИБА като най-силен турнир в световен мащаб.

„Най-важното за мен е, че през годините изградихме страхотен екип. От хора, които дават всичко от себе си за просперитета на българския бокс. И заедно, като едно цяло, обединени, вървим напред. Резултатите са следствие от работата на всеки един член на този екип. И съм щастлив, че продължаваме в същия дух, да не се задоволяваме от постигнатото, а да искаме да надграждаме всеки ден, за да творим история“, споделя самият Красимир Инински.

Пожелаваме му да бъде жив и здрав, за да има сили да продължава да работи все така усърдно за успехите на Българския бокс.