Начало Бокс Нов отличен мач за Кристиян Николов в Белград
0

Нов отличен мач за Кристиян Николов в Белград

0

21-годишният Кристиян Николов продължава да радва феновете на бокса в България. Талантът ни се класира за третия кръг на Световното първенство за мъже в Белград, след като победи по категоричен начин Робертас Лиоранкас от Литва. Националът записа втори много силен мач в сръбската столица и впечатли с умната и солидна игра.

Николов започна уверено срещата, много бързо намери правилната дистанция и със скоростни действия нанесе точни и силни попадения на литовеца, респектирайки го с умелата си игра. Това логично донесе резултат на Кристиян, който поведе убедително в сблъсъка.

Българинът продължи да е по-акуратният и ефективен през втората част, като дори се наложи съперникът му да бъде подложен на лекарска намеса заради рукналата кръв от носа му. Националът ни извлече максимума от развоя на събитията и поведе убедително в резултата, а в третия рунд затвърди превъзходството си грабна заслужена победа с 5:0 гласа.

Така Кристиян Николов се класира за третия кръг, където ще се изправи срещу Владимир Мирончиков (Сърбия). Двубоят е в понеделник, 1 ноември.

За съжаление другият ни участник днес – Рами Киуан (75 кг) допусна драматично поражение от шотландеца Сам Хики, който е сребърен медалист от европейското за юноши от 2016-та.

Двубоят започна равностойно, като двамата се проучваха и търсеха слабите места на противника. Националът ни опитваше да контрира действията на шотландеца, но за съжаление допусна повече попадения и изостана в резултата. През втората част обаче Киуан натисна значително, съумя да пробие гарда на Хики и изравни резултата в три от съдийските карти.

При това положение финалният рунд се оказа решителен за изхода на срещата. Там 21-годишният българин продължи да търси атаката, подтикван бурно и от нашия ъгъл. Шотландецът обаче показа добро движение по ринга и направи задачата на Киуан доста сложна. В крайна сметка, след равностойна битка, съдиите предпочетоха да дадат победата на Сам Хики с 3:2 гласа.