Начало Бокс Русенската школа по бокс с най-много шампионки на Държавното първенство

Русенската школа по бокс с най-много шампионки на Държавното първенство

0

На Държавното лично отборно първенство за жени и девойки боксов клуб „Русе” спечели общо 4 титли, с което излъчи най-много шампионки на първенството.

Държавната надпревара се проведе в крайдунавския град и събра близо 70 състезателки от цялата страна.

Домакините от Русе спечелиха титлите в категориите 54 и 63 килограма при жените, чрез Габриела Димитрова и Ана Мария Дялова, която се наложи над Аслъхан Мехмедова от ЦСКА, в очаквания с най-голям интерес финал при дамите.

При девойките боксьорките от Русе бяха най-добри при 50 и 60 килограмовите, а с титлите се поздравиха Михаела Бадеско и Алина Грету. Златен медал взе и още една боксьорка от Русе, състезаваща се за „Локомотив” София – Йелис Илиязова (75 кг).

Очаквано с титли се поздравиха две от водещите ни имена в бокса при дамите – Станимира Петрова в категория до 57 кг. от клуб „Варна”, а при най-леките триумфира Златислава Чуканова от „Добруджа”.

Тимът на ,,Локомотив“ София пък бе воден от олимпийската шампионка по бокс от Токио – Стойка Кръстева. Столичният отбор остана на второ място в отборната надпревара и в двете възрастови групи.