Начало Бокс Шестте загуби на Мейуедър – от кого са и какво стана с тези имена (ВИДЕО)
0

Шестте загуби на Мейуедър – от кого са и какво стана с тези имена (ВИДЕО)

Шестте загуби на Мейуедър – от кого са и какво стана с тези имена (ВИДЕО)
0

Флойд Мейуедър официално сложи край на кариерата си на професионалния ринг през 2017 година, когато нокаутира Конър Макгрегър в битка, донесла на двамата по над 100 милиона долара приходи. „Мъни“ се оттегли от спорта непобеден, с актив от 50 успеха и като една от най-големите икони и легенди в средните и ниски категории.

Той се превърна в машина за правене на пари, но преди да поеме към професионалния бокс и да нокаутира Роберто Аподака на 11 ноември 1996 година, Флойд все пак натрупа и някои поражения в аматьорската си кариера. Месеци по-рано дойде и последното такова, от ръкавиците на Серафим Тодоров на Олимпийските игри в Атланта.

Оказа се, че Сарафа е един от едва шестимата боксьори в света, които могат да се похвалят с успех над Мейуедър. В актива си той има 44 мача на аматьорския ринг, от които 38 победи. Ще ви представим хората, които ще се хвалят до смъртта си, че са си тръгнали с вдигната ръка от мач с „Мъни“.

Първа загуба – Мартин Кастийо

Хосе Мартин Кастийо Гарсия, с прякор „Ел Гайо“, печели срещу Флойд със смесено съдийско решение в „Медисън Скуеър Гардън“. Мачът им е на 19 ноември 1994-а, като е част от сблъсък между САЩ и Мексико. Това е първо поражение за Мейуедър след 12 поредни успеха на аматьорския ринг.

През 1998-а Кастийо става професионалист и започва солидна кариера, като печели 21 поредни мача. Той се бие за световната титла, но губи от Феликс Мачадо. През 2004-а мексиканецът все пак стига до трона, като прави три успешни защити на пояса. Оттегля се през 2010-а.

Втора загуба – Карлос Наваро

Два месеца след поражението от Мартин, Флойд пада и от Карлос Наваро на ПанАмериканските игри в Портланд. Срещата завършва по точки, като Мейуедър е надигран от съперника си, който е с обратен гард. Двамата се срещат още два пъти на аматьорския ринг до есента на 1996-а, като Флойд печели и двете срещи.

Наваро става професионалист и достига до баланс от 27 успеха, 6 поражения и един равен, губейки от имена като Нейт Кембъл и Боби Пакиао, но не играе за световна титла.

Трета загуба – Нуредин Меджуд

Мейуедър влиза в мача след серия от 5 поредни победи. В едва четвъртия си мач на ринга обаче Нуредин поднася изненадата и стига до успех по точки. В последствие кариерата на Меджуд приключва безславно. Той се бие 10 пъти при аматьорите, като печели само 4 мача. Става професионалист през 2001-а, но се оттегля след три поражения.

Четвърта загуба – Тигран Узлян

Мейуедър участва на турнир в Русия, където е сочен за фаворит в категорията си. Той обаче изненадващо пада още в началото. Любопитното е, че съперникът му по това време е записал 5 мача като професионалист. Мачът е през 1995-а, а Флойд губи отново по точки. Узлян от своя страна няма сериозна кариера в последствие и постига само един успех при професионалистите.

Пета загуба – Оги Санчес

Мейуедър влиза в серия от 13 поредни успеха при аматьорите, когато се изправя срещу Санчес. Двубоят е подготовка на младока по пътя към Игрите в Атланта. Двамата се срещат на пробите на САЩ за определяне състава за Олимпийските игри. Те се бият и година по-рано, когато Флойд няма проблеми. Фаворит е в този сблъсък. Изненадващо обаче Санчес ликува и така трябва да се проведе трети мач, който да определи носителя на квотата. Е, тогава „Мъни“ надделява и отива в Атланта.

В рамките на следващите две години Санчес става професионалист и достига до мач за световна титла. През 2000-ата Принс Насийм защитава успешно пояса си на WBO, а Оги се завръща пак на сцената, но се оттегля година по-късно.

Шеста загуба – Серафим Тодоров

Най-паметната и спорна загуба на Флойд идва от ръкавиците на нашата легенда Сарафа. Двубоят е от полуфиналите на Игрите в Атланта, като местната звезда е фаворит срещу далеч по-опитния българин. Тодоров обаче успява да излъже Мейуедър и да сложи край на аматьорската му кариера, сякаш за да го подготви за професионалния ринг.

Самият Серафим така и не успя да разгърне потенциала си след този успех, донесъл му финал в Атланта и сребърен медал. Той стана професионалист за кратко през 1998-а, но без да постигне онези големи победи, които имаше на аматьорската сцена.

тагове: