Начало Бокс Сребърно отличие за Диана Ал Шаар от Европейското по бокс

Сребърно отличие за Диана Ал Шаар от Европейското по бокс

1

Националката на България по бокс Диана Ал Шаар спечели втори медал за родината ни на провеждащото се в момента Европейско първенство за юниши и девойки в Галац, Румъния. Вчера първо отличие от турнира спечели Пенка Костова, която завоюва бронз в най-тежката категория (+80 кг).

На финала в кат. до 80 кг., Диана отстъпи на туркинята Асуде Едиз Ече. Представителката на Турция бе по-агресивната боксьорка и благодарение на по-дългите си ръце успяваше да пласира повече и по-точни удари.

Днес още трима наши представители ще излязат в Галац в битка за златните медали. Радослав Росенов (50 кг) ще се бие с Алексей Стародубцев от Русия, Красимир Джуров (52 кг) ще спори с Алексей Шендрик от Русия и Уилиам Чолов (70 кг) ще играе с Михаил Усов от Русия.