Начало Бокс Светлана Каменова не остави шанс на петата от Токио

Светлана Каменова не остави шанс на петата от Токио

0

Светлана Каменова се изстреля на четвъртфиналите на Европейските игри в Краков, които са квалификация за Олимпиадата в Париж. Опитната ни националка, бронзова медалистка от световното в Ню Делхи тази година, се доближи на победа от квотата, след като не остави шанс на Мария Нечита.

В категория до 57 килограма Каменова взе категорична победа с 5:0 (30:26, 30:26, 30:27, 30:25, 30:26) съдийски гласа срещу румънката, която е пета от Игрите в Токио 2020. Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков тя установи доминация, като намери точната дистанция, а оттам и имаше пълен контрол върху случващото се на ринга.

Във вечерната сесия утре, около 19:45 часа, Светлана ще се изправи срещу представителката на домакините Юлия Шеремета. Това ще бъде и директна битка за квота за Игрите в Париж догодина.

Днес ни очакват още три мача с българско участие. На ринг А, около 15:45 часа, Хавиер Ибаниес (57 кг) ще боксира с украинеца Тарас Бондарчук. 30 минути след това на ринг Б Рами Киуан (71 кг) ще срещне европейския шампион от Ереван Вахид Абасов (Сърбия). Програмата ще закрие Йордан Морехон (+92 кг). Той се очаква да дебютира на Европейските игри около 21:30 часа. Негов съперник ще бъде италианецът Диего Ленци.