Начало Бокс Хавиер Ибаниес остана на крачка от медал на СП по бокс

Хавиер Ибаниес остана на крачка от медал на СП по бокс

0

Хавиер Ибаниес Диас отпадна на четвъртфиналите на Световното първенство по бокс в Белград. Натурализираният кубинец бе спрян от французина Самюел Кистоюр с 2:3 съдийски гласа, в полулека категория до 57 килограма.

Въпреки аркадата, която българският представител получи вчера, днес той се би мъжки. Двамата състезатели показаха бокс на световна ниво, давайки всичко от себе си.

Двубоят бе изключително оспорван и динамичен, а българският щаб остана недоволен от съдийското отсъждане и подаде контестация, която се очаква да бъде разгледана.

В първия рунд имаше изключително спорен нокдаун за Кистоюр. Французинът съвсем леко закачи българския състезател, който в миг невнимание падна на ринга, в опита си да се изтегли до въжетата, което даде възможност на съдията да отсъди нокдаун.

Така след драматичен мач участникът на Олимпийските игри в Токио-Самюел Кистоюр си осигури минимум бронзово отличие от Световното първенство по бокс за мъже в Белград, Сърбия.

Олимпийският шампион за младежи от 2014 година пък стана първият българин, който достигна до топ 8 на първенството в сръбската столица, на което страната ни остана без медал