Начало Карате 4 европейски титли за националите ни по Шотокан Карате-До

4 европейски титли за националите ни по Шотокан Карате-До

0

Успешно представяне за българския национален отбор на 9th SKDUN Европейското първенство по Шотокан Карате – До и Европейска Кохай Купа, които се проведоха в Бар, Черна гора. В конкуренцията на бойци от 30 държави, страната ни постигна общо 19 медала – 4 златни, 8 сребърни и 7 бронзови в индивидуалните и отборни дисциплини.

В индивидуалните дисциплини европейски шампион в категория +87 стана Силвестър Гьолски, а Реми Бобев и Мартина Чан грабнаха златото в новата дисциплина на първенството – „Асай-рю Ката“.

При отборнтие съревнования българските национали станаха първи в най-престижната дисциплина – Кумите мъже.

Децата участници също допринесоха за успешното представяне. Благодарение и на тях България стана втора в общото класиране на европейското първенство. БФШК използва случая да поздрави най-малките и да им пожелае успехи, защото те са бъдещето на българското Шотокан Карате-До.

Европейското първенство се организира от Шотокан Карте–До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations – SKDUN), чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).