Начало Карате Ивет Горанова с две победи в Париж

Ивет Горанова с две победи в Париж

0

Бронзовата медалистка от световното първенство Ивет Горанова постигна две победи на турнира Премиер Лига във френската столица Париж, съобщава novsport.com. Това бе първото състезание за 2019-та, което носи точки за ранглистата за Олимпийските игри в Токио 2020

В категория до 55 кг „кумите“ Горанова спечели с 1:0 в първия си мач срещу Яна Битш (Германия), а след това надделя над Сабрина Уйдаден (Франция) с 4:0. Българката отстъпи в третата си среща пред италианката Лорена Буза с 0:1.

При 50-килограмовите Кристина Свиленова постигна успех в първия кръг с 3:2 над Сенан Тобосу (Бенин), но след бе преодоляна от с 2:5 пред Шъу-Шуан Гу (Тайван).

Александра Стублева (над 68 кг) и Стефан Петков (до 75 кг) загубиха срещите си от първия кръг в своите категории.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".