Начало Карате Наш каратист с трето място в международен турнир

Наш каратист с трето място в международен турнир

0

Българинът Йован Атанасов отново достойно представи страната ни в международна карате надпревара с участието на 188 каратеки от цял свят. Състезателят на СК „Цанев“-Бургас завърши трети в поредния онлайн турнир в дисциплина ката – „International Ronin summer cup e-turnament sponsored by Hajime“. Състезанието бе организирано с помощта  на Sportdata.

В турнира взеха 64 клуба от 35 държави. Единственият българин бе именно Атанасов, който спори за призовите места в категория до 18 години. Той бе много близо до класиране във финала, но отстъпи с близък резултат срещу представител на Швеция в полуфинала.

Това е вторият онлайн турнир за състезателя на Карате Клуб „Цанев“. През месец май той взе участие и в международния турнир „New generation Montenegro 2020“, където отново извоюва третото място в категория до 18 години, а при мъжете стигна до девета позиция.

След наложените забрани през месец март за организирани спортни мероприятия, от Sportdata стартираха онлайн турнири в дисциплина ката и макевара. Карате клуб „Цанев“ бе първият клуб в България, който прие предизвикателствата на тези турнири.