Начало Кикбокс и муай тай Добри Радев завоюва сребърен медал от Световното по кикбокс

Добри Радев завоюва сребърен медал от Световното по кикбокс

0

Българският национал по кикбокс Доброслав Радев спечели сребърен медал за родината ни от Световното първенство по кикбокс, което се провежда в столицата на Босна и Херцеговина – Сараево. Състезателят на СК „Патриот“  спечели ценното отличие в категория до 71 кг, стил лоу-кик. Дупничанинът постигна 3 победи на надпреварата, надделявайки категорично над представители на Молдова, Беларус и Украйна. На финала Добри Радев отстъпи пред опитния руснак Тургай Мамедов в оспорван двубой.

Успехът на младия талнт е от изключително значение, тъй като това е дебютно състезание за него при мъжете над 18 години. Той е на 19 години и само преди няколко месеца излезе от юношеска възраст.

По-късно днес друг българин ще премери сили на финал в Сараево. Димитър Пенчев ще се изправи срещу изключително силния сръбски боец Александър Коновалов в сблъсък за световната титла при 67-килограмовите в стил лоу-кик.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".