Начало Кикбокс и муай тай Още две световни титли за България по кикбокс

Още две световни титли за България по кикбокс

0

Полина Галинова и Димитър Петров спечелиха световни титли от първенството по кикбокс за юноши и кадети в Италия в ринг стиловете. Двамата бяха безапелационни в своите категории и заслужено триумфираха със златните отличия.

Полина Галинова завоюва златото в категория до 60 кг в стил К-1 при девойки старша възраст . На финала състезателката на СК „Шуменска крепост“ надигра съперничка от Полша.

Свиленградчанинът Димитър Петров пък бе над всички в категория до 75 кг стил лоукик.

По-рано днес 14-годишната Екатерина Иванова също стана световна шампионка по кикбокс, стил кик лайт в категория до 46 килограма.

Сребърни медали завоюваха Теодор Христов, Доброслав Радев. С бронзови отличия се окичиха пет наши състезатели – Георги Атанасов, Никола Папазов, Виктор Иванов, Христо Калайджиев и Живко Гюров.