Начало Кикбокс и муай тай СК „Армеец“ си тръгна с четири първи места от Шумен

СК „Армеец“ си тръгна с четири първи места от Шумен

0

Изключително доволни от представянето си останаха от спортен клуб „Армеец“ след първия кръг на Държавното първенство по кикбокс, което бе в стил „лоу кик“ и се проведе в Шумен. Столичният тим участва с петима свои състезатели, от които четирима стигнаха до титлите. Това са Теодора Кирилова (жени до 52 кг), Даниел Гецов (мъже до 67 кг), Антония Маринова (девойки младша възраст до 52 кг) и Николай Валериев (юноши старша възраст до 86 кг).

Доволен съм от представянето на момчетата и момичетата – коментира за boec.BG старши треньорът Марио Кирилов. – Теодора Кирилова и Даниел Гецов диктуваха темпото през цялото време на срещите си и не дадоха никакъв шанс на своите съперници, което не мога да кажа, че ме изненадва.

Теодора Кирилова ликува с поредна победа.

Теодора Кирилова направи два мача, след като 15 месеца не се бе качвала на ринг. В категория до 52 кг при мъжете Даниел Гецов записа три победи, а във финала съперникът му не се яви заради лекарска забрана. В категория до 52 кг при девойките младша възраст Антония Маринова направи три мача, като два от тях спечели с технически нокаут. При юноши старша възраст до 86 кг Николай Валериев стигна до без проблем до финала, където се наложи с нокаут във втория рунд.

Антонио Маринова с титла при девойките.

„Единственото, което ме притесняваше да не изиграе лоша шега на Теодора е, че не е играла година и половина и да не се поддаде на емоциите си, но с опита си и начина и на игра пречупи съперничките си по безапелационен начин. По-важното е, че останах приятно изненадан от юношите ми, които също буквално сгазиха конкуренцията си, въпреки че им е второ състезание, а тренират едва от няколко месеца“, коментира още Кирилов.

Николай Валериев се радва на успехите заедно със своя треньор Марио Кирилов.

Четирите златни отличия отредиха и престижното трето място в комплексното класиране след „Шуменска Крепост“ и „Боил“ Варна, които участваха с няколко пъти повече състезатели.