Начало Кикбокс и муай тай СК „Шуменска крепост“ отново с доминация на К1 (СНИМКИ)

СК „Шуменска крепост“ отново с доминация на К1 (СНИМКИ)

0

Спортен клуб „Шуменска крепост“ продължава доминацията си в ринговите дисциплини у нас. На завършилото Държавно първенство по кикбокс в стил К1 в Пазарджик тимът триумфира с отборната титла. Бойците от Шумен завоюваха най-много индивидуални отличия – общо 16.

„Шуменска крепост“ стигна до най-много титли в шампионата – 8. Освен това добави 4 сребърни и 4 бронзови отличия. Така шуменци изпревариха в отборното класиране ЦСКА и „Стар тийм“.

Надпреварата е част от календара на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, а организатор на кръга бе „Спартак“ (Пазарджик).

На Държавното участваха над 190 бойци от 43 клуба от страната. В последния ден от шампионата на два ринга се изиграха общо 72 финала в отделните категории – юноши младша и старша, мъже и жени.

Призът за „Най-техничен състезател се връчи на Михаил Георгиев от столичния клуб „Стар тиим“, който стана шампион в категория до 63,5 кг., стил К1 при юношите старша възраст (17-18 г.).

Изключтелно атрактивен бе турнирът при децата в стил лоу кик, където участваха 90 деца от 23 клуба, а на ринга се изиграха 25 финала. Отборната купа стана притежание на възпитаниците на СК „Десант“ (Варна). Втори и трети по медали се класираха младите кикбоксьори на клубовете „Берое“ (Стара Загора) и „Ринг“ (Каварна).

Купата за „Най-перспективен млад състезател“ получи 7-годишният Даниел Янчев от спортен клуб „Вокил“ (Варна). За „Най-атрактивен състезател“ на турнира бе обявена 10-годишната Виктория Стоянова от СК „Берое“ (Стара Загора). Наградата за „Най-техничен състезател“ на турнира при децата стана 13-годишният Калин Димов от СК „Десант“ (Добрич).