Начало Кикбокс и муай тай Варненският клуб „Вокил“ спечели отборната титла на Държавното първенство по кикбокс, стил лоу кик

0

Варненският клуб „Вокил“ спечели отборната титла на Държавното първенство по кикбокс, стил лоу кик. „Вокил“ станаха първи отборно, след като завоюваха осем златни, шест сребърни и четири бронзови медала.

След тях на второ място се наредиха домакините от „Шуменска Крепост“ с актив от осем златни, пет сребърни и пет бронзови отличия.

Трети на почетната стълбичка се качи отборът на другият Варненски клуб по кикбокс „Боил“ с пет златни, шест сребърни и шест бронзови медали.

Жак Риков от СК „Десант “ гр. Добрич получи приза за най-техничен състезател на Държавното първенство в стил лоу кик, което се проведе в спортна зала „Арена Шумен“. Риков спечели и четирите си срещи с нокаут.

За най-перспективен състезател бе определен Виктор Михалев от СК „Вокил“, който грабна златото при ЮМВ до 45кг.

Силно впечатление направи финалът при мъжете в кат. до 86 кг. между Европейския Вицешампион шампион от 2022 г. Али Юзеир и Световния шампион при юноши старша възраст Мариян Петков, който влезе при мъжете и се бори за място в отбора в стил лоу кик.

В състезанието участваха 340 кикбоксьори от 48 отбора. В първия ден на квалификациите се изиграха 41 срещи.

В събота на два ринга едновременно се проведоха общо 122 квалификационни и полуфинални срещи, а всички 80 финала бяха равномерно разпределени и изиграни в неделния ден.