Начало ММА Бивша футболна звезда дебютира в UFC с дисквалификация

Бивша футболна звезда дебютира в UFC с дисквалификация

2

Бившата звезда от Американската футболна лига (NFL) Грег Харди направи официално своя дебют в най-голямата верига за смесени бойни изукства – UFC. 30-годишният американец обаче няма да го запомни с добро. Той се изправи в тежката категория срещу Алан Краудър в среща от  UFCFight Night 143 в Бруклин, което за първи път се излъчва и по ESPN.

Харди започна срещата с няколко крошета, но неговият опонент му отвърна с тейкдаун, а малко по-късно му направи и гилотина. Краудър, който странно защо бе определян като аутсайдер преди двубоя, категорично надделяваше в първата част и в паузата си пролича, че е нанесъл тежки поражения по тялото на бившия състезател по американски футбол, който дишаше тежко и куцаше с единия си крак.

Във втората като че ли Краудър загуби малко от силите и въздуха си, а бившата звезда от американския футбол отправи  забранен удар във 2:30 минута на втората част.  Харди, за когото това бе едва трети мач при ММА-професионалистите, от незнание или не, нанесе неправилен удар с коляно в лицето на своя противник, докато неговото коляно бе на земята и той е заземен. Съдията веднага присъди дисквалификация и победа на Краудър, който бе сочен за аутсайдер преди срещата.

За Краудър това е едва втора победа от общо 3 мача в UFC, иначе е с актив 10-3-0. Дебютът на Грег Харди изледаха звездата от НБА Ръсел Уестбрук и неговите съотборници от Оклахома.