Начало Други Бойните спортове обраха наградите в „Нощта на шампионите“
0

Бойните спортове обраха наградите в „Нощта на шампионите“

0

За шест поредна година най-добрите български състезатели бяха отличени за своите спортни постижения по време на тазгодишното издание на церемонията „Нощта на шампионите“. Представители на бойните спортове спечелиха най-ценните награди в класацията, която бе организирана от Министерството на младежта и спорта, съвместно с Българския спортен тотализатор.

При мъжете за най-добър бе избран джудистът Ивайло Иванов. Той завоюва сребърен медал на европейското първенство в Прага в категория до 81 килограма, а освен това грабна бронзов медал в категория от „Мастърс“ турнира в Доха.

При жените пък номер 1 за годината стана Миглена Селишка. Тя завоюва сребърен медал на Европейското първенство по борба в Будапеща в категория до 53 килограма.

При юношите до 16-годишна възраст за най-добър спортист в мъжката категория бе избран боксьора Калин Цветанов.

При 18-годишните каратистката Саня Петрова, която спечели сребърен медал от европейското първенство в Будапеща, получи приза за най-добра за 2020 година.