Начало Други Националите по комбат рестлинг се завърнаха със 7 титли от Букурещ
0

Националите по комбат рестлинг се завърнаха със 7 титли от Букурещ

0

Българският национален отбор по комбат рестлинг (смесен стил между борба свободен стил, самбо и граплинг), завоюва 7 титли от възможни 26 на Европейското първенство в  Букурещ, Румъния на 15-и септември 2018 г.България беше представена от 12 участника в категории за мъже, ветерани, жени и юноши. Петимата златни медалисти в нашия отбор донесоха 7 титли:

Преслав Кулеков – 2 титли (над 100 кг и в оупън категория)

Борис Величков – 2 титли (мъже до 82 кг и ветерани над 35 г., до 82 кг.)

Камен Георгиев – мъже до 100 кг.Явор Нинов – ветерани над 35 г., до 100 кг.

Данаил Тодоров – ветерани над 63 г., до 68 кг.

Отборно България завърши на  2-о място. Приз за най-възрастни участници спечелиха: Илия Хънтев (71 години) и Данаил Тодоров (63 години). Българският национален отбор спечели и призовете за най-техничен състезател при мъжете и най-техничен състезател при юношите. Освен златните медали, ето останалите завоювани отличия:

Пейо Мариновски – бронз, ветерани над 35 г. до 82 кг.

Илия Хънтев – сребро, ветерани над 66 г. и бронз в отворена категория до 80 кг .

Емил Нешев – сребро, ветерани над 50 г. в категория над 100 кг.

Екатерина Миланова – бронз, жени до 56 кг.

Димитър Сотиров – сребро, юноши до 57 кг.

Александър Павлов – бронз, юноши до 57кг.

Самуил Занев – сребро, младежи до 74кг.

Няколко клуба изпратиха участници в националния ни отбор по Комбат Рестлинг. Последната част от подготовката беше проведена в „Боен клуб България “, където са събрани състезатели и шампиони от различни бойни спортове, като борба, джудо, самбо , джу джуцу, граплинг, ММА, панкратион, комбат рестлинг.