Начало Видео Отличиха Стойка Кръстева и Ивет Горанова със „Спортен Икар“(ВИДЕО)

Отличиха Стойка Кръстева и Ивет Горанова със „Спортен Икар“(ВИДЕО)

0

Олимпийските шампионки Стойка Кръстева (бокс) и Ивет Горанова (карате) са носители на престижното отличие Спортен Икар за 2021 година. Наградата е първа и за двете, като тази година, въпреки пандемичната обстановка, церемония по връчване на наградите се състоя. Техните лични треньори получиха медали от БОК „Спортът за един мирен свят“.

Фондация „Български спорт“ награди още световната и европейска шампионка по борба Биляна Дудова, европейските шампиони за младежи по бокс Уилям Чолов и Радослав Росенов, състезателите по вдигане на тежести Христо Христов, Божидар Андреев и Карлос Насар, който вчера спечели световната титла по вдигане на тежести до 81 килограма.

„Отбор на годината“ стана Ансамбъл по художествена гимнастика. Призът „Впечатляващо представяне“ отиде при сребърната медалистка от Токио Антоанета Костадинова (спортна стрелба)и бронзовите момичета в борбата Тайбе Юсеин (борба), Евелина Николова (борба).

Категория Пробив в световния спорт“ спечелиха Йосиф Миладинов (плуване) и  Емил Нейков (гребане), а за „Млад и талантлив спортист“ бяха избрани Изабела Янкова и Николай Русев (спортно катерене).

Отличието „Висок спортен дух“ отиде при вицешампионите от Параолимпиадата в Токио 2020 Християн Стоянов (бягане на 1500 метра T46) и Ружди Ружди (тласкане на гюле F55). Приза за „Шампионско дълголетие“ получи 40-годишният футболист Мартин Камбуров. Наградата за „феърплей“ се връчи на Николай Недков (ориентиране).