Начало Самбо и бойно самбо Бронз за България от първия ден на Световното по самбо

Бронз за България от първия ден на Световното по самбо

0

Първи медал за България от Световното първенство по самбо, което се провежда в Чонгжу, Южна Корея. Отличието завоюва европейската шампионка за девойки Анна-Мария Манушева.

Родната състезателка пребори представителка на домакините и съперничка от Испания по пътя си към полуфиналите в категория до 60 кг. За съжаление там тя отстъпи, но спечели битката на малкия финал.

Останалите ни представители в първия ден от надпреварата на планетата не успяха да се доберат до медалите. В категория до 74 кг. стил бойно самбо Михаил Николов загуби в първата си среща от състезател на Русия, който в последствие стигна до бронзовото отличие. При 100-килограмовите Денислав Златев не успя да се представи по най-добрия начин и да подобри постижението си от миналата година. Той спечели първата си среща срещу национал на Франция, но загуби в четвърт-финален сблъсък от представител на Монголия. Единственият ни боец при мъжете в стил спортно самбо, Ангел Ангелов, също записа победа и загуба и остана на крачка от сблъсъците за медали.

Планетарният шампионат продължава и през следващите два дни, а българското участие ще бъде отразявано от Boec.BG. Схватките се предават на живо в близо 70 държави на 4 континента, а вие можете да ги наблюдавате тук.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".