Начало Граплинг и BJJ 16-годишен феномен се класира за световното първенство на ADCC

16-годишен феномен се класира за световното първенство на ADCC

0

16-годишният граплър Кол Абате успя да пребори конкуренцията в категория до 66 килограма на квалификациите за зона Северна Америка на най-елитния граплинг турнир в света „Abu Dhabi Combat Club“.

View this post on Instagram

A post shared by FloGrappling (@flograppling)

Ученикът на живите легенди в бразилското джу джицу Рафаел и Ги Мендес грабна златния медал на квалификациите в Атлантик Сити, които се проведоха на 6-и и 7-и ноември и така си гарантира място на световното първенство на ADCC, което ще се изиграе през есента на 2022.

Абате надигра седем противници в рамките на два дни, като петима от тях отказа със събмишън. Той успя да пребори доказали се имена в спорта като Джон Калестайн, Естеван Мартинес и Кийт Крикориан по пътя си към златото.

Състезателят на „Art of Jiu-Jitsu“ не допусна нито една точка в турнира.

В по-високата теглова категория (до 77 килограма) първенец стана друг млад феномен – 18-годишният Кейд Рутоло. Той излезе като победител в осем срещи и така грабна златото в дивизията с най-много участници в турнира. Състезателят на „Атос“ надигра имена като Уилям Такет, Пи Джей Барч и Маджид Хейдж в рамките на един уикенд.

В квалификациите за зона Северна Америка на ADCC участваха над 800 състезатели. Това са първите квалификации за този континент преди предстоящото световно първенство. Битките се излъчваха на живо по платформата „FloGrappling“. Пълен списък с победителите в дивизиите за мъже и жени можете да откриете тук.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".