Начало ТОП Баскетболни емоции за Ивет Горанова

Баскетболни емоции за Ивет Горанова

0

Олимпийската шампионка по карате Ивет Горанова се потопи за кратко в баскетболните емоции на родния ѝ място Плевен. Най-добрата ни представителка в олимпийското карате се прибра при семейството си след участието на Европейското първенство в  Газиантеп (Турция), където стигна до финал и до сребърно отличие в категория до 55 килограма на кумите.

Горанова намери време да подкрепи местния баскетболен отбор „Спартак“ (Плевен) в плейофите на Националната баскетболна лига. Тимът се бори за бронзовите медали срещу столичния „Левски“. Плевенчани, водени от треньора Тодор Тодоров, губеха с 0:1 победи в серията преди домакинството си в неделя (5-ти юни).

Ивет седна в трибуните на зала „Балканстрой“ и донесе късмет на баскетболистите на „Спартак“, които спечелиха с категорична надиграване своя опонент и 83:72. Така победителя ще бъде определен в решителен трети мач в София, който ще се проведе на 8-ми юни в столицата.

След края на срещата играчи и треньорския щаб на „Спартак“ се снимаха за спомен с олимпийската ни шампионка от Токио, а тя позира с шалче на клуба.