Начало Кикбокс и муай тай България е втора на Световната купа по кикбокс в Будапеща

България е втора на Световната купа по кикбокс в Будапеща

0

Впечатляващите 161 медала завоюваха българските кикбоксьори от Световната купа, която се проведе в Будапеща. В унгарската столица страната ни участва със 122 бойци, които мериха сили в 323 стилове и категории. Единствено домакините имаха по-многоброен състав от нашия.

След края на състезанието равносметката за тима ни е 48 златни, 51 сребърни и 62 бронзови медала. Това ни донесе второ място в отборното класиране. Първи са домакините, а третата позиция е за Украйна.

Български клуб влезе и в топ 3 на класирането при отборите. „Стар Тийм“ зае третата позиция с общо 64 спечелени медали. Първи е унгарския „Халкер Кирали тийм“ с 130 медали, а втори – сборния отбор на „ВАКО Украина“ с 73 отличия.

Надпреварата се състоя в зала „BOK Sportcsarnok“ на три ринга за тежките стилове и на 12 татамита за леките дисциплини.

Страната ни спечели отборната титла при девойки старша възраст в стил  „поинт файтинг“, като нашите взеха златото след три категорични победи. На финала Анелия Тодорова, Александра Георгиева, Гергана Генчева и Моника Петкова надиграха с 4 точки разлика състава на Гърция.

В най-новата дисциплина „Так тийм“, в която могат да участват двама състезатели от различни държави, страната ни излъчи шампион. Титлата при мъже над 74 кг. в стил „лайт контакт“ стана притежание на тандема Иван Кръстанов от България и Павло Замятин от Украйна

Силно впечатление на всички в Будапеща направи шампионката Александра Георгиева, която стигна до три титли в стиловете лайт, кик лайт контакт в категория до 55 кг. девойки старша възраст и отборно поинт файтинг девойки старша възраст.

Трикратната ни европейска шампионка Анелия Тодорова също спечели три титли в Будапеща. Тя взе златото в стиловете поинт файтинг, киклайт контакт в кат. до 50 кг. и отборно поинт файтинг.

Капитанът на националния отбор в леките стилове Кристина Николова спечели титлата в стил кик лайт, кат. до 55 кг. и един сребърен медал в стил лайт контакт кат. до 55 кг.

На ринга при мъжете категорични победи с много добро представяне направиха Христо Калайджиев, Ивайло Панев и Георги Денев.

„Отново доказахме, че сме на перфектно ниво в нашия спорт. Много съм горд с медалите от Унгария. Отборът ни получи най-високата оценка от президента на Европейската федерация по кикбокс Ищван Кирали. Подготовката ни продължава с международен лагер, който ще се състои от 31-ви юли до 12-ти август на базата „Спорт палас“ във Варна. Там, освен всички наши национали, ще пристигнат кикбоксьори от Украйна, Израел, Сърбия и Молдова“, заяви Галин Димов, председател на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.